Думаєте, найбільшим винаходом людства став телескоп або адронний колайдер? Але тільки уявіть собі на секунду світ, в якому немає зубних щіток. Адже яким тоді способом ми змогли б підтримати гігієну порожнини рота?

Історія виникнення. Як роблять зубну щітку?

До появи зубних щіток люди активно користувалися зубочистками. У регіонах Азії це був традиційний спосіб позбавитися від зайвої їжі у роті. Їх виготовляли з мастикового дерева, золота або бронзи. А в древньому Римі люди віддавали перевагу жувальним паличкам замість зубочисток. У Київській Русі ж чистили зуби дубовими пензликами.

Винайшли сучасний аналог щітки в 1498 році в Китаї. Ручка зубної щітки була виготовлена з бамбука, а щіточка з жорсткої щетини сибірського вепра.

Сьогодні у світі зубних щіток сталися зміни. Тепер їх виробництво схоже на технологічне змагання. Адже з кожним роком компанії ведуть конкуренцію в гонці за ціну / якість, новинок в кольорі і формі. Сучасні зубні щітки стали робити з синтетичного (масове виробництво) або натурального волокна (у окремих випадках). Існують також електронні зубні щітки. Розглянемо переваги одних та інших далі в статті.

Види зубних щіток

Звичайна зубна щітка буває м’якою (soft), середньою (medium) і жорсткою. Це найбільш поширена зубна щітка — ще її називають класична або механічна. М’якші щітки призначені при пародонтиті, гінгівіті і підвищеній чутливості ясен, також нею користуються діти. Так що якщо думаєте, що вибрати для своєї дитини — відповідь однозначно зубна щітка з м’якою щетиною.

Для ретельного чищення також підходить ультразвукова щітка для зубів. Вона очищає завдяки коливанням звукової або ультразвукової частоти. Вона є одним з видів електричної зубної щітки. Вона сприяє ретельнішому очищенню від зубного каменю і нальоту.

До ще одного виду очищення технологічним способом відноситься електрична зубна щітка. Це вид щітки, в якій щетини вібрують і прибирають зубний наліт буквально за пару хвилин. Живлення відбувається завдяки акумулятору і батареям. Їх ділять на два види залежно від виду вібрації: вібрація вгору-вниз (наприклад, Sonicare) або поворотно-обертальні рухи (наприклад, Oral B).

Як вибрати зубну щітку в магазині?

При купівлі зубної щітки в магазині можна розгубитися як тільки ви потрапляєте в це царство догляду за собою. Ми радимо купувати щітки не найнижчої цінової категорії. Занадто бюджетні варіанти можуть пошкодити ясна та емаль. Вибирайте середню цінову категорію.

До оптимальних брендів електричних зубних щіток можна віднести: Oral B, Philips, Panasonic, Colgate Motion. Будьте готові до того, що електричні зубні щітки не дешеве задоволення.

Кращі механічні щітки: HydraBrush Express, Colgate, Rota – dent, Rowenta, Butler G – U – M Pulse. Їх ви знайдете у будь-якому магазині догляду за собою.

Для діток хороші бренди: Chicco, Oral – B, Jordan Clean. Звертайте увагу, що щітка має бути не просто красива і кумедна, але і м’яка. Адже найчастіше діти “хапають” щітку не звертаючи уваги на її якість.

До речі, купуйте також корейські засоби по догляду за собою. Вже весь світ користується косметикою і ванним приладдям. Приміром, Missha. У них дуже якісні зубні щітки.

Як часто треба міняти щітку?

Орієнтуйтеся на ціна/якість. Міняти зубні щітки треба раз в 3 місяці. Для тих, хто носить брекети — кожні 2 тижні. А тим, хто пережив гінгівіт або пародонтит, слід викинути щітку після перенесеного захворювання. Чистите зуби не менше 4 хвилин, зачіпаючи усі важкодоступні ділянки рота. Не забувайте і про очищення мови. Тому звертайте увагу на щітки із спеціальним пупирчастим покриттям для чищення язика.

Стежте за гігієною порожнини рота і будьте здорові!